Wysyłanie kartek wciąż w modzie!

Można by przypuszczać, że w dobie telefonii komórkowej i internetu nikt już nie pamięta o wysyłaniu tradycyjnych kartek. Tymczasem, jak się okazuje, coraz więcej osób decyduje się na choćby parę słów od serca, przesłanych w papierowej, a nie sms-owej lub elektronicznej formie. Dlaczego tak się dzieje i co sprawia, że tak chętnie sięgamy po okolicznościowe pamiątki?

Kartki ręcznie robione przeżywają obecnie prawdziwy renesans. Wybierając się choćby na wesele, chcemy podarować młodej parze coś wyjątkowego i pomimo tego, że nie mamy w planach kupowania prezentu, to jednak nie wypada pojawić się bez pamiątkowego telegramu, szczególnie jeśli ofiarujemy pieniądze. Nic dziwnego, że wybieramy niepowtarzalne i personalizowane kartki ślubne zamiast tych zwyczajnych znalezionych w pobliskiej kwiaciarni lub sklepie.

Na ważnych uroczystościach pojawiamy się osobiście, jednak gdy nadchodzą święta Wielkiej Nocy lub Bożego Narodzenia, nie wszystkich udaje się nam odwiedzić. Gdzieś między wybieraniem świątecznych prezentów, przystrajaniem domu na święta oraz pieczeniem pierniczków, nasze przywiązanie do tradycji nakazuje pamiętać o naszych bliskich – nie tylko o tych, z którymi w dzień wigilii będziemy łamać się opłatkiem, ale również o tych, którym chcemy życzyć wszystkiego, co najlepsze, lecz w świąteczne dni pozostaną gdzieś daleko w swoich domach.

Nie zawsze udaje nam się spotkać w pełnym gronie rodzinnym, nie wspominając już o naszych przyjaciołach, którzy często rozsiani są po całym świecie. Wysłanie bożonarodzeniowej kartki to nie tylko miły gest, ale również uroczy, choć niewielki podarunek.

Do przesłanej kartki można dołączyć kawałek opłatka lub… coś słodkiego! Coraz bardziej popularne są tak zwane czekoladowniki – otwierając świąteczną kartkę, osoba obdarowana ujrzy nie tylko płynące z serca życzenia, ale także czekoladę lub bombonierkę.

Kartka może być podarunkiem samym w sobie lub też stanowić dodatek do prezentu. Czasem zamiast wymyślnych przedmiotów, decydujemy się ofiarować komuś pod choinkę pieniądze, vouchery, bilety lub karty podarunkowe. Warto w takiej sytuacji skontaktować się z rękodzielnikiem i poprosić, aby wewnątrz kartki umieścił kieszonkę – taki ozdobny komplet z pewnością ucieszy bardziej niż zwyczajna biała koperta. Być może otrzymana kartka stanie się później domową dekoracją – pięknie wykonany karnet czy nawet prezentowy bilecik mogą być powieszone na ozdobnym sznurku, postawione na regale bądź półce.

Pięknie wykonana przez rękodzielnika pocztówka może być bardzo prosta i subtelna, wręcz awangardowa, z delikatnie zaznaczonym świątecznym akcentem albo zupełnie odwrotnie – bogato zdobiona, z mnóstwem szczegółów, które łączą się w harmonijną całość. Znając gust osoby obdarowywanej, możemy wybrać kartkę, która będzie odpowiedzią na jej upodobania estetyczne. Doskonale dobrana kolorystyka, ozdoby i motywy to szansa sprawienia komuś przyjemności wymarzoną kartką, która będzie jak szyta na miarę, z życzeniami płynącymi prosto z serca, zamknięta w niebanalnej formie. Modne są także urocze, rozkładane pudełeczka exploding box, w których można zawrzeć nie tylko szczere życzenia ale także pieniężny upominek, lub coś słodkiego! Świąteczny exploding box z pewnością zachwyci obdarowaną osobę!

Kartki świąteczne ręcznie robione kupowane są przez tych, którzy chcą mieć pewność, że za finalnym produktem stoi człowiek, a nie maszyna, pomysł i selekcja dodatków, a nie projekt na masową skalę. Takiej kartki, która jest jedyna w swoim rodzaju, nie otrzyma nikt inny na świecie – ta świadomość sprawia, że dziś do łask wraca rękodzieło i coraz więcej osób po nie sięga.

Sprawmy radość najbliższym – prześlijmy przepiękną, ręcznie robioną świąteczną kartkę!

Dodaj komentarz